Hlavní chody
Něco k pití
Dezerty
Pizza
Týdenní menu
Vinný lístek
Emailový zpravodaj
Pokud si přejete, pošlete nám mailovou adresu, na kterou Vám budeme zasílat informace o našich akcích a novinkách.
Vína rozlévaná

71 0,2l Veltlínské zelené (suché)    40,-
71 0,2l Müller Thurgau (suché)    40,-
81 0,2l Frankovka (suché)    40,-
81 0,2l Svatovavřinecké (suché)    40,-
Rozlévaná vína - p.s.,v.h., kabinet

74 0,1 l Frankovka Rosé (polosladké)    35,-
76 0,75l 260,-
Víno Blatnička - skvělé víno pro letní osvěžení
75 0,1 l Blatnický Roháč Cuvée, pozdní sběr, suché, vinařství Robek (suché)    50,-
311 0,75l 330,-
Víno, vyrobené z odrůd Ryzlink rýnský, Rulandské bílé a Sylvánské zelené má intenzivní ovocno květnatou vůni. V chuti je plné s elegantní kyslinkou.
Malé rodinné vinařství Michala Robka překvapuje technologickou dokonalostí vín. Je to mladý vinař, který zastává trend malých partií přívlastkových vín s výrazným vlastním rukopisem a stylem burgundských vín.
Doporučujeme ke grilovaným rybám a přírodním řízkům
Vína jakostní bílá

300 0,75 l Sylvánské zelené, zemské, suché    220,-
Vůně, která koresponduje i do chuti připomíná luční kvítí, čerstvě posečenou trávu až s meruňkovým nádechem.
Vína bílá s přívlastkem

305 0,75 l Ryzlink Rýnský, pozdní sběr    280,-
Víno, které zrálo 6 měsíců na kvasnicích. Během této doby se víno promíchává se sedimenty, které se usadily na dně nádoby, a to 1-2x do měsíce. Díky mladosti tohoto vína můžeme v chuti nalézt typické vlastnosti Ryzlinku - jemná ovocnost, patřičná kyselinka.
306 0,75 l Tramín červený, pozdní sběr    285,-
Trať Molvy je nejvýše položenou vinicí v našem Slováckém regionu. Tato poloha dává vínu jedinečný charakter. Zlatavá barva vyjadřuje vyzrálost hroznů, kořenitá vůně a chuť je projevem této odrůdy a naše oblast ještě víno doplňuje jemnou minerálností.
307 0,75 l Rulandské šedé, pozdní sběr    285,-
Nenapodobitelný charakter Rulandského šedého z něj činí skvost mezi bílými víny. Po zásluze je tato odrůda vyhledávána labužníky, kteří hledají ve víně nevšední zážitky. Vůně je plná jarních květů, kde dominují květy šípkové růže. I v chuti je velmi květnaté až ovocné s jemným nádechem čajových lístků.
308 0,75 l Chardonnay, pozdní sběr    280,-
Velmi plné, harmonické víno s lískooříškovými až máslovými tóny, podbarvené jemným ovocným buketem. Díky vysoké extraktivnosti a elegantní kyselince je velmi vhodné k archivaci.
309 0,75 l Muškát Moravský, pozdní sběr, polosuché    275,-
Typická kořenitá muškátová vůně, koresponduje i v chuti, kde přechází až do grepové šťávy s hořkomandlovým nádechem.
310 0,2 l Ryzlink Rýnský, slámové    440,-
Hluboká zlatavá, excelentní barva je důsledkem vysoké vyzrálosti hroznů. Komplexní medovo-lipová vůně je charakteristickým znakem ledového Ryzlinku. Bohatá chuť evokuje celé spektrum sušeného ovoce a kandovaného ovoce, s jemnou dochutí grepové až limetkové šťávy.
311 0,75 l Blatnický Roháč Cuvée, pozdní sběr, suché, vinařství Robek    330,-
Víno, vyrobené z odrůd Ryzlink rýnský, Rulandské bílé a Sylvánské zelené má intenzivní ovocno květnatou vůni. V chuti je plné s elegantní kyslinkou.
Malé rodinné vinařství Michala Robka překvapuje technologickou dokonalostí vín. Je to mladý vinař, který zastává trend malých partií přívlastkových vín s výrazným vlastním rukopisem a stylem burgundských vín.
Doporučujeme ke grilovaným rybám a přírodním řízkům
312 0,75l Ryzlink rýnský, pozdní sběr, suché, vinařství Robek    295,-
Toto víno je středně plné s jemnou vůní meruňek a citrusů, v chuti svěží s elegantní kyselinkou.
Malé rodinné vinařství Michala Robka překvapuje technologickou dokonalostí vín. Je to mladý vinař, který zastává trend malých partií přívlastkových vín s výrazným vlastním rukopisem a stylem burgundských vín.
Doporučujeme k jídlům z ryb, mořských plodů a jemným úpravám bíleho masa, nebo jako aperitiv.
313 0,75 l Cuveé Nikol, s.+ch.+r.r. - nová edice    VYPRODÁNO 370,-
Cuveé Nikol je směsné víno ze tří odrůd a to Sauvignon, p.s., Chardonnay, v.h. a Ryzlink Rýnský, kabinet. Toto cuveé mělo tu čest a již na začátku svého osudu bylo servírováno na presidentské tabuli. Víno bylo smícháno na počest založení společnosti VÍNO HRUŠKA. Exclusivní výběr vín a poměr odrůd v tomto Cuveé se velmi pečlivě vybíral a hodnotil, aby víno nabízelo širokou paletu vůní, chutí a navzájem byly tyto vjemy sladěné do precizní harmonie. Sauvignon dává vínu černorybízový, svěží charakter, Chardonnay dodává plnost a ovocnost a Ryzlink Rýnský dochuť, která podtrhuje komplexnost vína.
Vína jakostní červená

320 0,75 l Modrý Portugal    200,-
Víno je jemné, lehčí, pěkné granátové barvy s jemnými kyselinkami a tříslovinou. Vůně je jemná, někdy až květinová. Doporučujeme podávat k drůbežímu masu. Odrůdové jakostní víno suché z vinařské oblasti Podluží.
Vína červená s přívlastkem

326 0,75 l Cabernet Moravia, kabinet    285,-
Po nalití vína do sklenice vyjadřuje barvu noční oblohy - barva je téměř černá s temně červenými okraji. Jemná kořenitá vůně s tóny až po černém rybízu a švestek. Chuť zpočátku velmi jemná, avšak po prvním doušku tohoto jedinečného vína vystoupí pikantnost, která se velmi hodí k výraznějším úpravám tmavých mas nebo ke zvěřině.
327 0,75 l Zweigeltrebe, pozdní sběr    285,-
Granátová barva, vůně višní a ostružin jsou typickými znaky odrůdy Zweigeltrebe. V chuti bývá většinou plnější s výraznější tříslovinkou a náznakem hořké čokolády. Nejlepší společník grilovaných pokrmů z tmavého masa.
328 0,75 l Cuveé „1362“ - nová edice    410,-
Vyzrálé granátové až purpurové odlesky v barvě naznačují vysokou vyzrálost hroznů, ve vůni se nám projevují tóny zralých ostružin a švestek. Jemná, sametová chuť s náznaky hořké čokolády jsou znaky velkého vína. Jde o Cuveé složené z odrůd Merlot, Cabernet Moravia a Svatovavřinecké. Víno připomíná charakterem i způsobem výroby velká vína francouzských sklepů. Je to víno určené pro opravdu velké příležitosti. Čím větší sklenku při vychutnávání budete mít, tím větší požitek Vás čeká.
329 0,75 l Rulandské modré, pozdní sběr    290,-
Víno má intenzivní rubínovou barvu. Vůni tmavého ovoce, podhoubí s notami sladkého dřeva a eukalyptu. V chuti je středně plné, svěží s jemnými tříslovinami.
Doporučujeme k hovězímu masu, srnčímu a jehněčímu.
Vína růžová s přívlastkem

330 0,75 l Rulandské modré rosé, pozdní sběr, 2006    285,-
Barva vína je rubínová až do oranžových tónů. Aroma je ovocné s nádechem po třešních až hruškách. V chuti vás osvěží jemná kyselinka, kompenzovaná jemným zbytkem cukru. Vychlazené Rosé je ideální společník pro horké letní dny.
Archivní vína

335 0,75 l Veltlínské zelené 1994    660,-
Příjemné atraktivní víno s jemnou jahodovou až broskvovou vůní s exklusivní kyselinkou. V chuti mírně přecházející až do černorybízových tónů.
Doporučujeme podávat ke kuřecímu masu.
Vína Chile - bílá

340 0,75 l Chardonnay, Anakena    310,-
Elegantní, expresivní víno nádherné jasné, slámové barvy. Intenzivní chuť s tóny manga, ananasu. Nádherná svěžest, ovocnost, plnost a vyváženost jsou výsledkem ročníku 2005 v Chile. Víno získalo zlatou medaili na veltrhu „Víno & Destiláty“ v Praze.
Vína Chile - růžová

341 0,75 l Cabernet Sauvignon - Rosé, Anakena    310,-
Svěží, ovocný Cabernet Sauvignon - rosé nabízí jemné tóny švestek, lesních jahod a malin. Je velmi vyvážené a má svěží příjemnou dochuť.
Vína Chile - červená

342 0,75 l Carmenére, Reserva, Santa Alicia    290,-
Intezivní granátová barva předznamenává ovocné aroma ostružin, které přechází do tónů fíků a končí jemným náznakem tabákové vůně. Bezedná chuť této odrůdy je velmi vhodná k flambovaným a grilovaným tmavým masům, nebo k jehněčímu na rozmarýnu.
343 0,75 l Merlot, Gran Reserva, Santa Alicia    440,-
Lákavá vůně švestek a lékořice předcházející do čokoládových tónů tvoří silnou a komplexní osobnost vína Merlot Gran Reserva. Pevný charakter tohoto vína směřuje na špičku Chilských vín. Víno získalo ocenění na řadě mezinárodních výstavách a soutěžích.
344 0,75 l Cabernet Sauvignon, Gran Reserva, Santa Alicia    440,-
Mimořádné plné víno granátové barvy s dlouhou dochutí a výraznou, ale jemnou tříslovinou. Stopy zralých třešní a rybízu přecházejí do kakaových až čokoládových tónů a tvoří nevšední zážitek z Chilské produkce. Vinařství Santa Alicia produkuje nejzajímavější Cabernety v Chile.

Vína Francie - bílá

350 0,75 l Pouilly-Fuissé, Burgundsko, Terrioir - Jean Piere Séve    580,-
Pouilly-Fuissé je název specifického Terroir, která produkuje nejlepší bílá vína (Chardonnay) ve Francii. Je to směs odrůd Chardonnay. Výběrová oblast dává vínu ryzí charakter. Zlatožlutý odlesk v barvě vyznačuje odrůdovost. Květinové aroma s dominantními citrusovými kvítky doprovázející minerálnost sladěnou do excelentní harmonie je známkou půdy, stylu pěstování a mikroklimatu této oblasti. Víno získalo zlatou medaili na veletrhu „Víno & Destiláty“.
351 0,75 l Riesling, Alsasko, Mochel Lorentz    420,-
Alsasko patří mezi nejuznávanější oblasti, které produkují krásné Rieslingy. Tento lahvově zralý Riesling s ovocnou vůní po rozkvetlém bezu charakterizuje čistou hroznu. Svěží chuť vína doprovází dotyky minerálnosti a nepatrný vjem vyzrálosti směřuje do petrolejovitých odstínů, které symbolizují tuto oblast.
352 0,75 l Gewurztraminer, Alsasko, Mochel Lorentz    420,-
Již název vypovídá o stylu a chuti vína. Gewurztraminer nebo-li kořeněný Tramín nabízí široké spektrum aromatických vůní po akátovém medu, angreštu, líčí, sušeného ovoce a někdy i sena. Tato odrůda je velmi specifická, a teké patří mezi chloubu Alsaských vinic.

Vína Francie - červená

353 0,75 l Cabernet Sauvignon, Languedoc-Roussilion Ruisseaux    290,-
Silná rubínová barva, aroma odhaluje kořenitost červeného ovoce a náznak pomerančových tónů svědčí o vinařském umění francouzských lehčích Cabernetů z jižní oblasti této země.
354 0,75 l Gigondas, Jižní Rhóna, Saint Damien    700,-
Víno naplňují nejen sluneční paprsky, ale i půda s bohatou geografickou rozmanitostí, sedimentací z tektonických procesů. Odrůda Grenage je králem této oblasti. Gigondas je směsné víno z odrůd Grenage, Mourvedre, Syrah a Cinsault. Gigondas má rubínovou až purpurovou barvu, na patře je bohatý a plně tělnatý. Víno má široký rozsah vůní a chutí, od ovocných -sušené švestky, fíky po kořeněné - zelený pepř, rozmarýn, lékořice. Víno Gigondas řadíme k těm nejsilnějším přírodním vínům, které jsou opravdovým potěšením pro vinařské gurmány, kde pro silnější požitek doporučujeme min. 1-2 hod. předem otevřít, nebo dekantovat.
355 0,75 l Chateauneuf-du-pape, Grand Reserva, Jižní Rhóna, Domaine la Boutiniere    1100,-
Krásná intenzivní, hluboká barva. Vůně kompotovaného ovoce, višní v čokoládě s jemným nádechem cedru a vanilky a celá škála jemného koření, to vše je Chateauneuf-du-Pape, Grand Reserve. Průměrné stáří vinic je 80 let a výnosnost je zde max. 25hl/hektar. Hrozny byly sklizeny ručně, macerace hroznů 3-4 týdny, zrání 18 měsíců v sudech a trať „La Crau“, jedna z nejlepších v Chateauneuf-du-Pape. Víno pro opravdové gurmány, pro silnější požitek doporučujeme min. 1-2 hod. předem otevřít, nebo dekantovat a nechat 30 minut nadechnout.
Úvod
Galerie fotek
O nás
Rezervace
Kde nás najdete
Odkazy
Kontakt
Potoky 104
763 16 Fryšták

Tel.: 577 912 538
E-mail:
info@restaurace-continent.cz
Máme otevřeno:
Po 11 - 22 Út 11 - 22
St  11 - 22 Čt 11 - 22
Pá 11 - 22 So 11 - 22
Ne 11 - 21
počítadlo.abz.cz
© Restaurace CONTINENT 2008 ::A::